زشت‌های زیبا

.
از حرم که بیرون آمد، نشست روی سکوی ایوان آینه. درست روبروی دری که به ضریح باز می‌شد. انگار او هم دلش نمی‌آمد این هوا را از دست بدهد. هوای ملسی که باران بهاری ساخته بود و ایوان آینه و آرامش حرم…
توی حال خودش بود که یکی از خدام مسن حرم، ازش خواست آنجا ننشیند: «بیا پایین بشین. زشته، اون همه مرد اون طرف (پشت سرت) هستن.»

و من در پی زشتی‌ای بودم که خادمه‌ی پیر ازش حرف می‌زد و به لذتی فکر می‌کردم که از این زن دریغ شده بود.

موارد مشابه

۱۹ دیدگاه

 1. سلام
  خبر افراط و تفریط در حرم را دارم. منتها
  شاید صحنه روبروی آن زن و هوای مرطوب و بوی ناک حیاط باران خورده به همراه ضریح در قاب نگاه، برای آن زن لذت بخش باشد ولی …
  مردانی که رو به حرم سلام می دهند چه گناهی کرده اند؟
  تصویری که آنها می دیده اند زیبا نخواهد بود. (توضیح دادنش نه ساده است و نه مفهوم خواهد بود)
  این یکی را حداقل از من مذکر بپذیرید.

  1. مردانی که رو به حرم سلام می‌دهند، گناهشان این است که مواظب چشمانشان نیستند! زنان بیچاره همیشه در حصرند به این دلیل که آقایان محترم دوست ندارند کمی به سختی بیفتند! دلیل خوبی است!

   1. سلام
    در متن، از زشتی که آن خادمه پیر مدعی شده بود، با تعجب نوشته بودید. فقط خواستم بگویم، تعجب نکنید. برای آن مردی که ببیند، زیبا نیست. همین.
    اما اینکه کجا مرد باید چشم ببندد یا کی زن محصور شود. به من ربطی ندارد.
    باید از متخصصش پرسید.
    اینکه با سوال انکاری،از گناه کسی پرسیدم که از آن زاویه به ضریح سلام بدهد، به این خاطر است که فضای حرم را می شناسم و می دانم کسی که از آن زاویه دید، به طرف ضریح، سلام می دهد و آخر کار سر بالا می آورد تا وداع کند، به فکرش نمی رسد که، خانمی را به صورت تک در دید خود خواهد داشت، تا متوقع باشیم که چشم ببندد.
    هرچند بسیاری را می شناسم که نه تنها از آنجا سلام نمی دهند، حتی توقفشان در آن صحن را هم به حداقل می رسانند چون می دانند که دنسیته! خانم ها آنجا بالاست.

   1. من نمیدانم چه لذتی داشته آن حالت فقط یقین دارم به گناه کسی نمی ارزد … همین !

    اینکه چه چیز آن زن جلب توجه میکرده من اونجا نبودم که نظر بدم . اما همین که بین این همه جمعیت اون خادمه فقط به این گفته خب معلومه که جلب توجه میکرده …

    1. نقد دقیقی داشتید! ایشون خیلی خیلی معمولی بودند و خیلی خیلی معمولی روی یک سکو نشسته بودند. توی قسمت خانمها. و این که چرا فقط به ایشون تذکر داده شده، به همین دلیل که اصلا نمی‌ذاشتن کسی بشینه و مثل این خانم زود بلندشون می‌کردن.
     این حرف شما مثل اینه که بگید لازمه خانم ها روی صندلی نشینن،‌ چون ممکنه مفسده داشته باشه!

 2. البته حرف من این معنی رو نمیده . منم گفتم توی اون شرایط نبودم که بخوام قضاوت کنم . حرف آخرم اینه که دین دار بودن سخته و بهتره که لذات اصلی رو سه چهار روز دیگه توی بهشت بچشیم . این دنیا که میگذره و حرفای ما هست که توی نامه اعمالمون میمونه …. ( زنان بیچاره همیشه در حصرتند به این دلیل که آقایان محترم دوست ندارند کمی به سختی بیفتند! دلیل خوبی است! ثبت شد به تاریخ …. )

 3. سلام
  تکلیف خودتون را مشخص کنید. شما سنتی هستید یا فیمینیست؟ نمیشه که هم از این مدل حرکات حمایت کنید هم مخالف خیلی برنامه های دیگه باشید. نمیدونم حرف درستی هست یا نه ولی ظاهرا خط قرمزهای شما دائما در حال تغییرات ناگهانی هست. فاین تذهبون؟

  1. سلام. تکلیف من با خودم مشخصه. من نه فمینیستم و نه سنتی. چون هر دوش ضعف‌هایی داره و می‌لنگه. تا حالا به این فکر کردید که آدما می‌تونن توی هیچ‌کدوم از دو دسته‌ی فمینیسم و سنتی نباشند؟

 4. l من تصمیم داشتم مطالب شما را نخوانم ولی حیفم اومد گفتم خوب شاید خودم بدم
  منظورم نه این است که شما بد باشی
  من یک روز برای شما کامنت گذاشتم گه مطالب را زنونه مردونه نکنید آخه من چوب دوم خرداد را خورده بودم من و زنم ۴سال با هم زندگی کردیم می دانید در کجا باهم اختلاف داشتیم در همین موضوع زن و مرد خانمم می گفت چرا اصلا خدا اونو زن خلق کرده من هر چه گفتم دلیل و آیه گفتم قبول نکرد گفت خدا اگر عادل بود اونو زن خلق نمی کرد دوست داشت مرد باشد و اصلا اخلاق مردانه داشته باشه همین کافی بود تا زندگی ما از هم بپاشه شما که می دانید خداوند عادل است و شما را انتخاب کرده خلق کرده لطفا اینجوری ننویسید موضوعات را زنانه مردونه نکنید بگذارید مرز اخلاقی حفظ بشه هر چند مرز پوششی حفظ نشده سنت مدرن معنا ندارد بالاخره مرزهای کشور باز است اگر کسی این وضیعت رو دوست نداشته باشد می تواند برود بیرون از مرز موضوعات خارج از مرز را نباید به داخل مرز آورد دریغ لذت لذیذ تر از خود لذت هست چون خداوند گناهان بی لذت را نمی بخشد مثل تهمت غیبت اینه لذتی نداره فقط ۳۶ زنا محسوب می شود موفق باشید

 5. سلام. شما رفتار سنتی دارید و افکاری که بعضی مواقع سنتی و بعضی مواقع متاسفانه فیمینیستی. من فکر کنم خط قرمزهای شما دائم در حال تغییر هستند. البته شاید اشتباه کنم. خود دانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *