چهارده

تا همین چند وقت پیش توی خیابان ارم بود. روبروی ایستگاه اتوبوس، نزدیک درب شماره پانزده ِ حرم حضرت معصومه. اول که طبقه‌ی همکف‌اش را کردند سوهانی و فقط آن زیرزمین نُقلی برای خودشان مانده بود؛ بعد هم که کلا از آنجا رفتند.

فروشگاه محصولات فرهنگی نرجس… خیابان ارم، جای شلوغ قم است. خواسته و ناخواسته، تقریبا همیشه مسیرم از آنجا می‌گذشت.

صدای نوار نوحه‌اش همیشه بلند بود. نمی‌دانم چه حکمتی داشت که هر وقت از جلوی این مغازه رد می‌شدم، جواد مقدم (اگر اشتباه نکنم) داشت این شعر را می‌خواند: بی تو ای صاحب‌زمان… بی‌قرارم هر زمان…

و من انگار شرطی شده باشم، بی‌هوا منتظر بودم بعدش صدای انفجاری بشنوم و یکهو بنشینم و دستم را بگذارم روی سرم!

توی خوابگاه هم همین‌طور بود. زنگ موبایل زهره، مدتی این مداحی بود. وقتی گوشی‌اش زنگ می‌خورد، آن‌قدر به هم می‌ریختم که دستم به هر کاری بود، رها می‌کردم. صدای انفجار توی گوشم می‌پیچید و … آخر یک روز ازش خواستم زنگش را عوض کند.

دو سال پیش، در حسینیه‌ی رهپویان شیراز، در حال مداحی همین شعر بودند که یک‌دفعه صدای انفجاری بلند شد و پشت سرش همهمه و دود و … چهارده شهید.

– مشاهدات آن شب من
فیلم لحظه‌ی انفجار
عکس‌های تشییع پیکر مطهر شهدا
عکس‌های ۱۴ شهید

موارد مشابه

۱۳ دیدگاه

 1. سلام! خدا باعث و بانی‌اش را لعنت کند و ان شاءالله این ملت با اتحاد عوامل اصلی و فرعی این جنایات در آمریکای شمالی و فلسطین اشغالی را منکوب و به درک واصل کنند! من هم آپدیتم، لطفا دیده منّت و نظر نهید. یا علی

 2. چه روزهایی بود . یادمه اون روزها توی شرکتمون وبلاگ شما رو دیده بودند میگفتند وبلاگ یکی از بچه های کانون که یه خانمی هم هست عکس هاش رو زده و جای هیچ بحثی هم باقی نگذاشته و چند بار هم دیدم عکس های وبلاگ شما با اون خط های قرمزی که کشیده بودید پرینت دست این و اون میچرخید .. اون روزها برای من روزهایی بود که دیدم همه ی سلیقه های کانون دارند برای یه هدف مشترک کار میکنند و دیگه کمتر اون لحظات رو دیدم … به هر حال برکتی بود انفجار ، هر جوره اش را حساب کنید نعمت بود ..

 3. سلام

  خوبی ؟؟؟؟

  درباره جامعه الزهرا و مصاحبه و آزمون ورودی سطح ۲ سوال داشتم آخه ثبت نام کردم ۱۰ اردیبهشت امتحانم هست

  می خواستم ببینم امتحان ورودی اش خیلی سخته ؟

  من کنکور سراسری رو بخاطر حوزه ول کردم آخه امسال کنکوری هستم خیلی استرس دارم که قبول میشم یا نه میشه یه مقدار درموردش برام توضیح بدی ؟؟؟

  یه دنیا ممنون میشم

  یا علی

 4. هنوز هم احساسات تند مذهبی بر عقلت غالب است
  آینده بهتر خواهی شد
  منتظر کی هستی
  کجا
  چرا خرافات دختر
  سرکاریم
  چنین موجودی وجود نداره
  اون مغازه های ارم منبع نفرت پراکنی هستنذ
  خدایا طعم بندگیت را بچشان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *