تفریحات سالم!

توی یک دوره از نوجوانی‌ام، یکی از تجربه‌های تازهٔ ترسناکم این بود که بایستم روبه‌روی آینه و عمیق به خودم نگاه کنم و از خودم بپرسم من کی‌ام؟ «من»‌ی که ورای این اسم و فامیل و چهره است، کیست؟ از کجا آمده؟ برای چی؟

بعد تصویری از کهکشان می‌آمد توی ذهنم که زمین، توی آن قدّ یک نوک سوزن بود. بعد یک طور عجیبی می‌شدم و باز می‌پرسیدم این «من» توی جهان بی‌انتهایی مثل ِ این، چه کاره است و چه جایگاهی دارد؟

بعد، از عدم درک این رابطه، یک حس عجیب دیوانه‌کننده به‌ام دست می‌داد. از جلوی آینه می‌رفتم کنار و دیگر به‌اش فکر نمی‌کردم.

توی یک دوره از نوجوانی‌ام، یکی از تجربه‌های تازهٔ ترسناکم این بود که بایستم روبه‌روی آینه و عمیق به خودم نگاه کنم و از خودم بپرسم من کی‌ام؟ «من»‌ی که ورای این اسم و فامیل و چهره است، کیست؟ از کجا آمده؟ برای چی؟ بعد تصویری از کهکشان می‌آمد توی ذهنم که زمین، توی آن قدّ یک نوک سوزن بود. بعد یک طوری می‌شدم و باز می‌پرسیدم این «من» توی جهان بی‌انتهایی مثل این چه کاره است و چه جایگاهی دارد؟
بعد از عدم درک این رابطه، یک حس عجیب دیوانه‌کننده به‌ام دست می‌داد. از جلوی آینه می‌رفتم کنار و دیگر به‌اش فکر نمی‌کردم.

موارد مشابه

۱۰ دیدگاه

  1. شما حاصل تکامل موجودات زنده هستید. موجودات زنده هم حاصل تکامل تدریجی در فرایندی چند میلیارد ساله هستند از باکتریهای تک سلولی به این سوی.
    بر خلاف گفته های مذاهب ابراهیمی داستان آدم و حوا تناقضی آشکار با یافته های دانش امروز داره که انسان امروز را محصول تکامل تدریجی می دانه و نه زاده شدن از نسل آدم و حوا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *