اتفاق خوب وبلاگستان

از وقتی که این شبکه‌های اجتماعی به پاتوق ثابت وبلاگ‌نویس‌ها تبدیل شده‌اند، وبلاگ‌ها هم یک جورهایی فعالیت‌شان تحلیل رفته است و دیر به دیر به‌روز می‌شوند.

شاید اولش آدم کمی نگران وبلاگستان شود، ولی یک کم که به نوشته‌ها دقت کنی، می‌بینی انگار زیاد هم بد نیست. به نظرم این طوری کیفیت نوشته‌های وبلاگی، بفهمی نفهمی بالاتر رفته است.

آدم‌ها همیشه دنبال گوش‌هایی بوده‌اند که آن‌ها را بشنود؛ مرد و زن هم ندارد. از وقتی که بلاگرها غیر از وبلاگشان جاهای دیگری هم پیدا کرده‌اند برای حرف‌ها و درددل‌ها و دغدغه‌هایشان، خیلی از روزمرگی‌ها و موضوعات کم‌اهمیت‌تر، از وبلاگ‌ها حذف شد و به شبکه‌های اجتماعی منتقل شد.

دیگر وقتی در عرض چند ثانیه توی توییتر می‌توانی بنویسی که امروز فلان جا تصادف شده بود یا فلان شایعهٔ سیاسی را شنیدم یا به خانهٔ دخترخاله‌ام رفتم یا فلان درس را افتادم؛ نمی‌آیی وقت بگذاری روی یک پست وبلاگی تا همین چند کلمه را بنویسی.

چند وقتی است روی چند تا از وبلاگ‌نویس‌ها که زوم کرده‌ام، می‌بینم روزانه‌نویسی و خاطره‌نویسی و پست‌های اسپم آن‌هایی که توی هیچ شبکهٔ اجتماعی فعال نیستند، خیلی بیشتر از آن‌هایی است که کم و بیش به یکی از شبکه‌های اجتماعی سری می‌زنند. و این به نظر من برای وبلاگستان اتفاق خوبی است.

موارد مشابه

۷ دیدگاه

 1. در ایران که این شبکه های اجتماعی همگی فیل تر هستند.
  سرویس دهندگان وبلاگ خارجی هم همگی فیل تر هستند
  این نشان از وجود آزادی کامل بیان و قدرت نظام مقدس است!
  شما چطور به اینها دسترسی دارید؟ قوانین نظام مقدستون رو دور میزنید و نقض میکنید؟

 2. سلام. اینکه بعد از مدت ها دوباره به وب تان می آیم خوشحالم. بعد از مدتی که ننوشتید احساس کردم دیگر نمی خواهید بنویسید. با حرفتون در مورد بهتر شدن فضای وبلاگها هم موافقم. کاملا هم موافقم.
  خوشحال می شم سری بهم بزنید. یاعلی

 3. سلام. از اینکه دوباره وبلاگ شما را فعال می بینم خوشحالم. امیدوارم از نوشته هایتان چون قبل استفاده ببریم. قالب و چیدمان این صفحه خیلی عالی است. رنگ فونت ها و خلاصه تمامی اجزا خیلی خوب و با سلیقه چیده شده اند. رسما حسودیمان شد خلاصه.
  موفق باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *