همین‌جوری‌های یک روز جمعه

خیلی وقت است به سرمان زده که کوتاه‌نوشته‌هایمان را جمع و جور کنیم و گلچین و برویم بـ‌چاپ‌یم‌شان؛ نشده هنوز. یک، همت می‌خواهد و زمان؛ دو، به ما اگر باشد همه‌اش را می‌خواهیم چاپ کنیم بس که پشت و زیر و در پس هر کدام‌شان خاطره و احساسی داریم. پس باید یک آدم کاربلدِ بی‌خبر از این خاطرات و حس‌ها و البته وقت‌آزاد، بیاید این‌ها را گلچین کند.

تازگی هم به سرم زده که خوب‌ترهایش را فعلا رو نکنم تا اگر روزی چاپیده شد، چیز جدیدی برای خواننده‌های وبلاگم داشته باشد.

حالا که فعلا نه چیز درست و درمانی به ذهنم می‌رسد و روی کاغذ می‌آید، نه آدم کاربلدِ وقت‌آزادی پیدا می‌کنم. فقط گاهی که خیلی همت می‌کنم به همهٔ این‌ها فکر می‌کنم.

A-holiday

بعضی وقت‌ها حس شعرگونه‌هایم بدجوری می‌خشکد. زمان خالی و حس رمانتیک می‌طلبد. گاهی هم جنسیت، دست آدم را می‌بندد. حسودی‌م می‌شود به همهٔ مردهایی که می‌توانند از زلف یار و چشمان خمار و نگاه دلبرانه و نازها و کرشمه‌ها و این‌طور چیزهای لطیف و ظریف و زنانه بنویسند. ما زن‌ها هم باید اکتفا کنیم به دستان گرم و آغوش خیال‌انگیز و نهایتا لبخندی قندآب‌کن! بعد می‌گویند چرا شاعر زن کم است و بهمان!

موارد مشابه

۱۲ دیدگاه

 1. سلام کوثر جان،
  دنیا کوچیک بود با اینترنت کوچیک‌تر هم شده 🙂

  این پستت رو خوندم یادم اومد من هم قرار بود بعضی نوشته‌هام رو جمع و جور کنم یک دستی سر و روشون بکشم بدم برا چاپ. مخصوصا نوشته‌های حج‌م رو.

 2. سلام.میخواستم در مطلب”حجاب باید زیبا باشد”این سوال را ازتون بپرسم اما بسته بود.این که درباره ابرو برداشتن و تمیز کردن صورت در دخترها چیزی ننوشتید چون باعث زیباتر شدن حجاب میشود. واینکه ما دخترهای مذهبی که خوانواده مقیدی هم داریم و۲۳ – ۲۴ سال هم داریم چطور صورت مرتب تری داشته باشیم چون تو جامعه یه جوری مسخره آمیز نگاهمون میکنن.خب خجالت و حیا ازخانواده اجازه نمیده دست به صورتمون بزنیم و حتی یه کرم معمولی بزنیم.چه کارکنیم.چون دغدغه ام هست و امیدوارم شما بتونی جواب بدی .خواستی جواب بدی هرجا صلاحه جواب بده ولی به ایمیلم نفرست.ممنون

  1. سلام. از نظر منِ غیرمتخصص، هر تغییری در ابتدا ممکنه جلب توجه بکنه، اما بعد از یه مدت عادی می‌شه. ولی در این مورد بهتره که نظر مرجع تقلیدتون رو بدونید. برخی از فقها معتقدند که اگر برداشت ابرو زینت محسوب بشه، پوشاندنش واجبه. گرچه که بعید به نظر می‌رسه تمیز کردن و مرتب کردنِ سادهٔ ابرو جزو زینت باشه اما باز هم بهتره که در این مورد به مرجع تقلیدتون مراجعه کنید.

 3. سلام…. صفحه ای با نام http://brotoush.com/ برای کنکاش در اتهاماتی که به احمدی نژاد می زنند و یافتن حقیقت موضوع راه اندازی شده است… بسیار خواندنی است. لطفا به این سایت سر بزنید.
  لینک زیر هم جزوه ای در همان رابطه است. لطفا انتشار دهید. به نظر میرسد برای تهیه آن زحمت فراوانی کشیده شده است.
  http://brotoush.com/download/14

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *